O mnie

YLO Violin (Ilona Perz-Golka)
 
Polska skrzypaczka i kompozytorka – urzeka publiczność swoją muzyką, urokiem i talentem. Jej koncerty są pełne elegancji i klasy. Ilona jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym oraz Konserwatorium w Holandii. W 2008 roku rozpoczęła swoją przygodę ze skrzypcami elektrycznymi, grając muzykę popularną i współpracując ze znanymi kompozytorami. Występowała na całym świecie.
 
W 2020 roku wraz z promocją swojej pierwszej płyty „Timeless” skrzypaczkę można było usłyszeć na największych scenach w Polsce i za granicą, telewizji i radiu. Jest twórczynią innowacyjnego projektu muzycznego „YLO Violin Symfonicznie”. Jej pierwsza solowa płyta „Timeless” została zgłoszona do polskiej nagrody „Fryderyk 2020”.
 
W marcu 2022 roku została uhonorowana prestiżową nagrodą i statuetką dla: „Wybitnej Skrzypaczki i Dobroczyńcy Roku” w konkursie Polish Businesswoman Aword magazynu „Businesswoman & Life”. W tym samym roku została wybrana na muzyka, który wystąpił podczas Grand Prix Betard FIM Speedway na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Tego samego roku wydała nową solową płytę z polską muzyką bożonarodzeniową „Kolędy”.
 
W czerwcu 2023 roku jej teledysk „Slavic” (wyprodukowany przez Rewers Film Crew, z muzyką Bohdana Palowskiego) zdobył nagrodę BEST MUSIC VIDEO na festiwalu New York Movie Awards. Jesienią 2023 roku ukazała się trzecia solowa płyta Ilony, zatytułowana „Solar Eclipse” – w stylu alternatywnego rocka we współpracy z amerykańskim kompozytorem i zdobywcą nagrody Grammy – Alejandro Camposem.

Cała muzyka i nagrania YLO Violin są dostępne we wszystkich serwisach streamingowych.

Skrzypaczkę można także usłyszeć na żywo podczas koncertów, wydarzeń muzycznych, festiwali, programów telewizyjnych i radiowych.

Słuchaj online

Relacje z występów, koncertów, teledyski

Zobacz galerię